16 Ekim 2012 Salı

BAŞARISIZLIKLAR ÜLKESİ TÜRKİYE
A Milli takımın 2014 Brezilya dünya kupasına katılma hayalleri daha başlamadan bitti..Aslında çok şaşırılacak bir durum değil.Tarafsız ve objektif bir göz ile baktığınız zaman ülke futbolunun ne kadar kötü bir durumda olduğunu göreceğiz.Ancak çoğumuz gündelik başarılara ve hayaller ile yaşamaya o kadar çok alışmışız ki gündelik başarılar yada bir galibiyet her şeyi unutturuyor bizlere.

A Milli takımın gerileme dönemi 2002 Dünya kupasından sonra Şenol GÜNEŞ ile yolların ayrılmasından sonra başladı.Şuan ülke futbolu olarak dibe vurmuş vaziyetteyiz.Peki suçlu sadece ŞENOL GÜNEŞ-ERSUN YANAL-FATİH TERİM-HİDDİNK-ABDULLAH AVCI’mı ? hayır tabikide suçlu hepimiziz.Futbollun başındaki futboldan anlamayan TFF başkanı ve yöneticiler,bir türlü Milli takım taraftarı olamayan ve her fırsatta Milli mücadelede bile Fenerbahçe-Galatasaray çekişmesi yaratan ergen düşünce,Milli formayı giymek için İstanbul takımlarında oynamanın 1.şart olması ve her fırsatta ülkeye en büyük zararı veren TÜRK BASINI..!

Bu ülkede hiçbirşey değişmeyecek bunun farkındayım oyüzden şöyle olsun,şöyle kararlar alınsın .v.s. gibi şeyler ile kendimi kandırma ve polyanacılık oynama derdinde değilim.Bu ülkede bir zevk aldığımız futbolumuz vardı onuda berbat ettiniz.Emeği geçen herkese yazıklar olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder