14 Nisan 2012 Cumartesi

KARDEŞ GİBİYDİLER- ESES-BURSAFarklı sezonlarda yaptıkları çıkışlarla üç büyük hegamonyasına ' dur ' diyen iki anadolu kulübü Türkiye kupası yarı finalinde ‘erken final’ karşı karşıya gelicekler.
Eskişehirspor istanbul saltanatına karşı olan başkaldırının simgesi ve öncüsüdür. Bursaspor ise Eskişehirspor ve daha sonra Trabzonspor'un açtığı yoldan zafere ulaşmıştır. Eskişehirspor hiç şampiyon olamamasına rağmen anadolu ihtilaninin öncüsü olma özelliğini taşır. Türlü ayak oyunları yüzünden 3 defa şampiyonluğu son haftalarda kaybetmiştir.
Rekabeti çok eskilere dayanan, birbiriyle kimi zaman düşman, kimi zaman dost iki komşu şehrin derbi mücadelesi. Eğer anadolu derbisi denecekse bir maça işte tam da bu maç.
iki takımında bulunduğu konum itibariyle formunun zirvesinde ve ligin en iyi futbol oynayan 2 takımı konumundalar.
Eski 2 kadeş kulup Türkiye kupası yarı finalinde bir araya geliyor.Kesinlikle seyir düzeyi çok yüksek bir maç bizleri bekliyor.Anadolunun en iyi 2 tribünü karşı karşıya olacak.Bursaspor bana göre daha rahat çünkü yıllardır armanın sevdalısı taraftarlarına 1 şampiyonluk sevinci yaşattılar.Eskişehirspor kanadında ise şahsen ben ve benim gibi Eskişehirspor’lu olduğundan beri hiçbir kupa sevinci yaşamadan armanın sevdalısı olanlar artık o kupa sevincini yaşamak istiyorlar.O yüzden Eskişehirspor cephesi biraz daha inanmış ve bu kupanın şehirlerine gelmesini Bursaspor’lulardan daha çok istiyorlar.
Bursaspor ile Eskişehirspor taraftarlarının tüm İstanbul takımları üzerinden rant sağlayan ,gözleri başka hiçbirşey göremeyen Türk spor basınına tribün nasıl yapılır ve o stadyum nasıl karnaval alanına çevirilir göstermesi gerekiyor.Maçtan önce ortamı germek isteyen insanlar olucaktır ki eminim o internet üzerinden kışkırtma yapan ve ortamı geren insanlar bu iki camia taraftarını maç öncesi ve maç sonrası birbirine düşüremeyecekler.
Bir zamanlar KARDEŞ GİBİYDİK..şimdi kardeş olalım demiyorum,sadece insan olalım…Futbolun zevkini çıkartalım ve o İstanbul Hegomanyasına ve tüm türkiye’ye tribün zevki yaşatalım…
Centilmence, bol gollü Eses’imin galibiyetiyle biten bir maç olması dileğiyle….

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder